RobzQ - vrijdag 17 februari 2012 - 21:08 - Admin
quote:Mee eens. En een goede vraag. Wat helpt is als gebruikers zelf ook topics openen. Een all time favorite is destijds geopend (de raad de plaat) door Sen.
brussel schreef:
Ik denk dat het tijd wordt om een oplossing te vinden voor het feit dat de belangstelling voor ZQ drastisch terugloopt.Er zijn maar een tiental actieve bezoekers meer.......maar hoe?
Edit: Ik moet ook een beetje de hand in eigen boezem steken. Omdat ik veel tijd besteed aan het vernieuwen van zq (vorige week al iets over geschreven mbt verschillende layouts voor verschillende devices) kom ik er maar weinig aan toe om met regelmaat artikelen te posten. Gelukkig hebben we onder andere Storm nog die met regelmaat met iets leuks komt.
Op naar de lente!
Als lid van een vrijwel volledig werkweigerende redactie heb ik hier ook mijn gedachten over.
Wat ik na bestudering van de geschiedenis van zqcentral te weten ben gekomen is dat de site ooit werd gedragen door een tamelijk anarchistisch groepje Eindhovense jongeren, aangevuld, of later aangevuld met wat aanloop uit Drachten, waaronder de legendarische en in rook opgegane Base die overigens nog zeer alive and kicking is op Twitter. Dat was leuk, ze hielden van bier en dronken dat enthousiast binnen en buiten groepsverband. En ze schreven en discussieerden op zqcentral over alles wat hen toen bezighield.
Maar iedereen wordt ouder, krijgt andere en drukkere bezigheden, krijgt kinderen, zorgen, begint een studie, zet z'n leven op orde, valt ten prooi aan algemene lamlendigheid of wat dan ook. Dat heeft invloed op de energie die in zqcentral wordt gestoken. Sommigen verdwenen, sommigen verdampten
Later kwam daar weer wat nieuw bloed bij dat voor wat reuring zorgde. Zo had je Storm, kampioen in reageren, Dreutel, de diepfilosofische noorderling, Storm Alliance, de schrijvende Chinees met anarchistische neigingen, Zorba de Griek die na executie wederopstond in een (meestal) wat bedachtzamere vorm, en natuurlijk ikzelf, de enige waarover ik met zekerheid kan spreken.
Waarom schrijf ik nu zelden of nooit meer wat op zqcentral. Meerdere redenen. Ik schrijf meer, maar elders en serieuzer. Ik bereid mijn eerste dichtbundel voor. Er zijn wat 'life events' in mijn leven voorgevallen waardoor ik andere prioriteiten ben gaan stellen. Ik ben sinds anderhalf jaar vrijwilliger in twee hospices wat behalve zeer nuttig en noodzakelijk werk is, ook veel voldoening geeft. Ik heb het druk met mijn kleinkinderen. Kortom, alles verandert voortdurend en ik verander mee. Zo zal het gelden voor veel anderen die ooit actief waren op zqcentral. Dat weet je zelf het best.
Als je schrijft op zqcentral dan doe je dat omdat je schrijven leuk vindt. Maar je wilt ook feedback, een schouderklopje of een kat. Maar door de vicieuze cirkel waarin zqcentral is beland nemen de bezoekers en reacties af. Dat lot heeft zelfs de aloude RaadDenPlaat getroffen. De laatste maanden wordt slechts geraden door een heel klein groepje. Ook Robzq begint tekenen van slijtage te vertonen; eigenhandig de site vullen vraagt veel en zonder feedback is het weinig stimulerend.
Wat de oplossing is weet ik niet. Maar uiteindelijk beslissen de gebruikers. Als je deze site de moeite waard vind dan draag je bij naar vermogen. Zo niet, dan stem je met je voeten. Maar zeg in ieder geval wat jij, lid van de kerngroep, ervan denkt en laat Robzq niet hangen. Veel oude getrouwen loggen nog dagelijks in maar laten niets meer van zich horen. Ik ook niet, tot nog toe dan. Misschien leidt het wel tot een oeverloze maar leuke (Marnix999) discussie.
je bent nooit te oud voor verlichting
mrtnzq - vrijdag 17 februari 2012 - 22:41 - VIP
kom het word tijd dat ik wat had gedaan
JoriZQ - zaterdag 18 februari 2012 - 09:14 - Redactielid
I love Luka
marnix999 - zaterdag 18 februari 2012 - 10:53 - VIP
Storm Alliance - zondag 19 februari 2012 - 11:19 - VIP (+1)
Ook ik voel me erg aangesproken, maar dat komt denk ik omdat er op mijn computer in de map "ZQ" niet minder dan 3 halve stukjes zitten, nooit afgemaakt... én omdat ik me ooit had voorgenomen om iedere week een stukkie te plaatsen. Maar goed dat ik nooit redactielid ben geworden, want heb duidelijk nog steeds grote moeite met verantwoordelijkheid 
In ieder geval, voor mezelf sprekend: op dit moment ervaar ik mijn leven als een enorm troebele chaos... niet per se een slechte chaos, maar het is wel heel erg moeilijk om overzicht te bewaren en het blijkt dodelijk vermoeiend te zijn.
Ik observeer alleen nog maar, geen energie voor productie....
Ik vermoed dat als de zon hier echt doorbreekt een en ander wel weer zal oppikken en ik mijn plaats op ZQ zal heroveren.... ik ben in ieder geval wel heel voornemens!
En in de tussentijd zal ik ook nadenken over andere mogelijkheden, oeverloze discussies is altijd leuk wat mij betreft... graag zo eindeloos mogelijk...
Storm Alliance - zondag 19 februari 2012 - 11:20 - VIP
Storm - zondag 19 februari 2012 - 15:39 - VIP
quote:
RobzQ schreef:
Gelukkig hebben we onder andere Storm nog die met regelmaat met iets leuks komt.
quote:
Storm Alliance schreef:
O, en ik weet dat Storm er wel is, maar even niet... die komt heus wel weer bovenduiken!
Ik ben voorlopig even idd met wat andere zaken bezig maar voor ZQ maak ik wel tijd.
Ik heb dus een nieuwtje door gestuurd. Het is dan wel een nieuwtje die waarschijnlijk niemand zal zijn ontgaan maar ja, het blijft nieuws.
Acid - dinsdag 21 februari 2012 - 21:43 - Ultra Mod
Nonduju, neus van de Polo aan gort gereden op een paaltje
Ding staat ook echt op een onmogelijke plek!
+huur polo is wel een stuk rapper
I support and oppose many things, but not strongly enough to pick up a pen.
brussel - woensdag 22 februari 2012 - 17:28

